logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

W dniu 14 września dzieci z klasy 2a i 2b wybrały odwiedziły Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie, wyjątkowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Ośrodek wyposażony jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera, wcieliły się w rolę pasażerów samolotu, odebrały kartę pokładową i przechodziły kontrolę bezpieczeństwa. Dużo emocji wzbudziło wyjście na taras widokowy, gdzie mogły przyjrzeć się z bliska organizacji pracy służb technicznych na płycie lotniska oraz przylatującym i odlatującym samolotom.

Accessibility Toolbar