logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

   Pierwszy piątek października to co roku wyjątkowy dzień dla wszystkich matematyków – obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku przypadał na 1 października. Dzień ten miał na celu zachęcić do  przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie oraz uświadomienia, iż jest ona niezbędna w życiu codziennym. Celem akcji było także propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki w przyjemny, niecodzienny sposób.  Uczniowie klasy 7b świetnie się bawili, sprawdzając przy tym znajomość tabliczki mnożenia, niezbędnej w nauce matematyki. Siódmoklasistom szczególnie spodobała się gra: Ja mam? Kto ma?  W przeprowadzonych konkurencjach na czas wyłoniono Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym została Maja Skowron. Gratulujemy. /Tekst i zdj. Paulina Kruczek/

Accessibility Toolbar