logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

OLKUSKIE BIBLIOTEKI – POLECAJĄ

W związku z wyjątkową sytuacją w kraju wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Ne oznacza to, że nie pracują. Jest to praca online. Biblioteki szkolne również nie mogą udostępniać swoich zbiorów uczniom, dlatego podaję Wam, uczniowie i rodzice, strony, z których możecie korzystać, aby nie wychodząc z domu przeczytać ciekawą książkę, przydatną na języku polskim lekturę czy skorzystać z gier i zabaw dostępnych w sieci. :

Biblioteka Pedagogiczna w Olkuszu poleca na swoim Facebooku ciekawe propozycje dla uczniów i nauczycieli, np.: strony z darmowymi grami edukacyjnymi dla dzieci online, zadaniami w ramach cyklu „Dwadzieścia minut z programowaniem” czy aplikacjami pod kątem pracy nauczyciela, np. Quizziz.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu również za pośrednictwem swojej strony na Facebooku zachęca do udziału w wirtualnych spotkaniach autorskich.

Część lektur znajdziecie przeszukując katalog olkuskiej Biblioteki Publicznej, dostępny:  http://www.sowa.biblioteka.olkusz.pl/sowacgi.php?KatID=0 do którego podpięty jest serwis Wolne Lektury, zawierający pełne teksty utworów, które są już w domenie publicznej. Korzystajcie!

Biblioteka zaprasza dzieci do udziału w konkursie organizowanym na Facebooku. Szczegóły pod adresem:https://www.facebook.com/biblioteka.olkusz/photos/a.295327483926576/2664187917040509/?type=3&theater

Czytać lektury szkolne można za pomocą serwisów:
1. Wolne Lektury (wolnelektury.pl/ )
2. Lektury (lektury.gov.pl/ ).

Zachęcamy do korzystania z materiałów, opublikowanych na platformie edukacyjnej Ministerstwa Edukacji Narodowej (epodreczniki.pl).

Nie wychodząc z domu, możesz także zwiedzać muzea i wystawy:
1. Google Arts&Culture
2. 60 budowli, które możesz zwiedzić wirtualnie

Accessibility Toolbar