logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna pozyskała  15 000 zł na zakup nowości książkowych. Nawiązano również współpracę z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Olkuszu, której pracownik – Daria Wąs w dn. 10.12.2019 r. rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 przedstawiła krótką prezentację na temat korzyści, jakie niesie ze sobą czytanie książek. Okazuje się, że czytając książki nie tylko poszerzamy swoją wiedzę, ale także wzbogacamy słownictwo, poprawiamy pamięć, uczymy się koncentracji, wpływamy na rozwój wyobraźni i kreatywności, empatii, a przede wszystkim przyjemnie spędzamy czas. Amerykańska Akademia Pediatrii stwierdza, że czytanie książek z dziećmi już od najmłodszych lat to „Najbardziej skuteczna czynność wspomagająca rozwój psychospołeczny dziecka”. Dlatego warto czytać, a dorośli swoim zachowaniem powinni dawać dzieciom właściwy przykład. /E.Gutkowska-Żak/

Accessibility Toolbar