logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO – rajd “Idziemy po bezpieczeństwo”

Dnia 04.10.2019 roku w naszej szkole odbył się coroczny jesienny rajd “Idziemy po bezpieczeństwo”. W tym roku udaliśmy się do popularnej “Budowlanki”, gdzie ugościli nas uczniowie klubu wolontariackiego na czele z Panią mgr Bożeną Noga opiekunem i dobrym duchem w/w klubu. Uczniowie klasy VIII brali udział w zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy z udziałem fantomów RKO. Najtrudniejszym zadaniem, jak się później okazało było przeprowadzenie resuscytacji u noworodka. Uczniowie brali chętnie udział we wszystkich zajęciach zaproponowanych przez wolontariuszy.
Dzięki uprzejmości dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły skorzystaliśmy z możliwości zwiedzania poszczególnych sal i warsztatów. Budowlanka pokazała nam wiele możliwości jakimi dysponują. Od fryzjera przez kucharza do budowlańca. Ot – dla każdego coś dobrego. Po powrocie czekały na nas już pyszne ziemniaki, które jak co roku są “najważniejszą” atrakcją rajdu. Dzień zakończył się udziałem uczniów w programie profilaktycznym “Zaczynam od siebie – profilaktyka hejtu – mowy nienawiści w Internecie”.