Wycieczka do Wioski Indiańskiej ARAPAHO

Dziecięce zabawy w Indian wspomina wielu z nas. We wtorek 10 września dzieci  z klasy IIIa i IVa miały okazję pobyć w prawdziwej wiosce indiańskiej ARAPAHO w miejscowości Zalas.

W pięknej, otoczonej lasem scenerii czekało na uczestników wiele ciekawych i zaskakujących atrakcji, związanych ze zdobywaniem indiańskich sprawności. W formie zabawy dzieci przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu.

Przygodę rozpoczęli od malowania twarzy w barwy indiańskie. Oglądali oryginalne tipi, każdy mógł dotknąć skóry i kości dzikich zwierząt, obserwować przez lornetkę okolicę z punktu widokowego ARAPAHO oraz zdobywać sprawności: wspinaczka i zejście po linie, pajęczyna, równoważnia, rzut obręczą na bawole rogi, łowienie kaczuszek, strzelanie z łuku do tatanki oraz ciągnięcie jadowitych węży. Z pewnością największym wyzwaniem było przejście gołą stopą po „rozżarzonych węglach” czyli ścieżką wysypaną ostrymi szyszkami.

Wysłuchali indiańskich opowieści m.in. „o łapaczu snów” i poznali kulturę Indian przy rozpalonym ognisku. Po przebyciu całego indiańskiego toru nadszedł czas na pieczenie kiełbasek na ognisku.

Zaopatrzeni w indiańskie pamiątki, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń dzieci wróciły zadowolone do domu. /M.Trzaska/