logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Żywa lekcji przyrody

6 maja uczniowie klas I-III  uczestniczyli w nietypowym spotkaniu z przyrodą. Podczas „Żywej lekcji przyrody” nasi uczniowie mogli z bliska obejrzeć przedstawicieli rzadkich i egzotycznych gatunków SSAKÓW. Dowiedzieli się  wielu ciekawych rzeczy o budowie i życiu tych zwierząt. Prezentowane zwierzęta były małe i duże, szare i kolorowe, piękne i budzące skrajne emocje. Dużą atrakcją było pogłaskanie żywego kangura Walabia Bennetta. Ta lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym i niezapomnianym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do poszerzania swoich zainteresowań.

Pamiętać jednak należy, że hodowla takich gatunków zwierząt to poważna sprawa. Większość z nich musimy rejestrować, a przy zakupie żądać dokumentu potwierdzającego jego legalne pochodzenie. 

Zwierzęta, które mogliśmy zobaczyć to: jeż pigmejski, popielica afrykańska, królik miniaturowy, świnka morska, opos i  kangur./M.Trzaska/

Accessibility Toolbar