logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

V edycja Miejsko – Gminnego Konkursu Kaligraficznego „O Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz”

Finał kolejnej już V edycji Miejsko – Gminnego Konkursu Kaligraficznego „O Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz”  pod honorowym patronatem Burmistrza odbył się 12.12.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Olkuszu   . Do uczestnictwa w konkursie zgłosiło się 10 szkół z miasta i gminy. W etapach szkolnych wzięło udział 168 uczniów. Uczestnicy etapu miejsko-gminnego  mieli za zadanie napisać zgodnie ze sztuką kaligrafii wiersze o tematyce patriotycznej. Młodsi uczniowie „Co to jest Polska?”- Czesława Janczarskiego, a starsi  wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”. Komisja w składzie : p. Barbara Grzywnowicz, p. Henryka Staniszewska oraz p. Ewa Gutkowska-Żak – bardzo wysoko oceniła poziom prac i przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach II – III :

I miejsceNatalia Aksamit z PSP w Witeradowie (opiekun p. Aleksandra Piątek) ,
II miejsceZuzanna Klich z SP 9 (opiekun p. Barbara Tondos),
III miejsce Nikola Falandes z SP 10 (opiekun p. Małgorzata Trzaska).  

W kategorii klas IV – VII :

I miejsceKarolina Kantor z SP 10 ( opiekun p. Anna Kiwior) ,
II miejsce Julia Curyło z SP 9  ( opiekun p. Anna Pasich),
III miejsce Emilia Filo z SP 1  (opiekun p. Łukasz Jarosz).

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora SP nr 10 Barbarę Piekarz oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. /D.Milka/

Accessibility Toolbar