logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Marsz Świętych

30 października po raz trzeci uczniowie naszej szkoły dołączyli do czterech innych szkół podstawowych mieszczących się na terenie parafii p.w. św. M.M. Kolbego w Olkuszu, aby wspólnie uczcić Uroczystość Wszystkich Świętych, formując barwny orszak. Uczniowie z pod swoich szkół wyruszyli o g.11.30 aby o g.12.00 wspólnie  w kościele zaśpiewać  piosenkę „ Taki duży, taki mały może świętym być”. Każdej szkole towarzyszyły relikwie jednego ze świętych. Naszej szkole przypadły relikwie  św. M.M. Kolbego i św. Jana Pawła II.  W kościele uczniowie składali  swoje  intencje za wstawiennictwem świętych, którzy nam towarzyszyli w marszu.
Po wspólnej modlitwie uczniowie udali się na plac kościelny, aby tam posilić się ciepła herbatką i słodką drożdżówką. A potem mogli się oddać wspólnym tańcom, prowadzonym przez członków Oazy .
Z naszej szkoły wzięło udział w marszu 54 osoby. Z serca dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom, którzy tak licznie włączyli się w tym roku do tej pięknej chrześcijańskiej inicjatywy. I oczywiście zapraszam za rok.

Jolanta Szram

 

Accessibility Toolbar