logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Wycieczka do ZGH Bolesław

19 czerwca 2018r. klasa I i III c wybrały się na wycieczkę do ZGH Bolesław. Na początku zaproszono nas do budynku, w którym zobaczyliśmy „Kopalnie wiedzy” dotyczącą zakładu. Na tablicach interaktywnych oglądaliśmy schematy produkcji cynku. Widzieliśmy filmy przedstawiające kopalnie w latach wcześniejszych. Mogliśmy przymierzyć galowy mundur górnika oraz obejrzeć ubranie ratownika. Później znaleźliśmy się w starodawnej chacie górniczej, oglądaliśmy przedmioty, które kiedyś używały nasze prababcie. Dzięki temu mogliśmy przenieść się na chwilę w przeszłość. Po wpisaniu się do księgi pamiątkowej wyszliśmy na zewnątrz, aby zobaczyć maszyny, którymi pracowali dawniej górnicy. To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. /M.Trzaska/

Accessibility Toolbar