logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Opatrunek na ratunek

Opatrunek na ratunek

Uczniowie Szkoły Podstawowej kolejny raz  wzięli udział w akcji „Opatrunek na ratunek”

organizowanej przez Fundację „Redemptoris Missio”. Dzięki ofiarności rodziców i uczniów naszej szkoły udało się zebrać ok. 4 kg środków opatrunkowych .

Dzięki środkom pochodzącym z tej Akcji znacznie poprawi się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez misyjne szpitale i przychodnie. O zadrapania i rany  w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. W Afryce nikogo nie dziwi widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują w szkole roślinność wokół budynków, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom. Aby pomóc w takich sytuacjach potrzebne są środki opatrunkowe. Liczy się każdy bandaż!

Wszystkich darczyńcom z serca dziękują: p. Anna Kiwior  i p. Jolanta Szram .

 

Accessibility Toolbar