logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Święto Szkoły

8 stycznia w dniu urodzin Kornela Makuszyńskiego obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania naszej szkole imienia tego właśnie pisarza, który napisał tak wiele książek dla dzieci i młodzieży.

Tradycją już jest, że w tym dniu uczniowie klas pierwszych zostają przyjęci do Kręgu Kornelowców. Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię panią Małgorzatę Trzaskę przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki o naszej szkole.

Uczniowie klas: 4a i 4b wzięli udział w turnieju literacko – sportowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Część teoretyczną dotyczącą życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego przygotowały i przeprowadziły panie: Dorota Milka i Barbara Ryło. Część sportowa składająca się z kilkunastu konkurencji została przeprowadzona przez pana Pawła Żuchowicza i pana Jarosława Żurka. Po emocjonującej rywalizacji pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa 4a. Wręczenia pucharu dokonała pani dyrektor Barbara Piekarz.

[gallery] shortocde not found inside [smart-grid][/smart-grid] shortocde

Accessibility Toolbar