logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Konkurs „Dzieło H. Hummla w poezji i plastyce 2017”

Poznanie zabytków Bazyliki św. Andrzeja Apostoła, a  szczególnie XVII wiecznych Organów Hansa Hummla, od dziewięciu lat przyświeca organizowanemu przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” i Stowarzyszenie na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla konkursowi plastyczno-literackiemu. Co prawda Organy zamilkły na trzy lata w związku z ich renowacją, niemniej ich historia zawsze interesuje młodzież biorącą udział w warsztatach historycznych, plastycznych, literackich i fotograficznych. Z bagażem wiadomości, młodzi twórcy wykonali  liczne prace konkursowe wykazując się ogromną kreatywnością, oryginalnością pomysłów, za które zostali nagrodzeni.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli:

I miejsce – Michał Majda / kl. 3b gimn./ w kategorii  Techniki komputerowej

II miejsce – Kacper Niewiadomski / 2c gimn./ w kategorii Techniki komputerowej

II miejsce – Milena Czarnota / 2c gimn./ w kategorii Fotografia

III miejsce – Olaf Kurdziel / 7b / w kategorii Fotografia

Wyróżnienia: Mateusz Ziarko / 3b gim./ i Adam Bajor / 6a / w kategorii Fotografia

Gratulujemy zwycięzcom

Accessibility Toolbar