logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Wycieczka do Niezwojowic

Klasy 1a i 3a wybrały się  na pełną atrakcji wycieczkę do Niezwojowic – gospodarstwa agroturystycznego „Pszczółki”. Dzieci zapoznały się z trudną sztuką kaligrafii pisząc gęsim piórem. Wysłuchały bajkową prezentację w oparciu o obraz: „życie rodziny pszczelej w ciągu roku” interesujące i zabawne opowiadanie. Następnym punktem było spotkanie z historią Polski wraz z prezentacją obrazów  do „Pana Tadeusza” oraz  prezentację książki „Racławice”  w 6 księgach z prezentacją 18 obrazów. Miały również możliwość obejrzenia makiety  Panoramy Racławickiej. Następnie po wypiciu gorącej lipowej herbaty dzieci robiły rogaliki drożdżowe, potem poznały dawny obyczaj „darcia pierza” . Zakończeniem wycieczki było pieczenie ziemniaków w popiele.

 

Accessibility Toolbar