Wycieczka do Niezwojowic

Klasy 1a i 3a wybrały się  na pełną atrakcji wycieczkę do Niezwojowic – gospodarstwa agroturystycznego “Pszczółki”. Dzieci zapoznały się z trudną sztuką kaligrafii pisząc gęsim piórem. Wysłuchały bajkową prezentację w oparciu o obraz: “życie rodziny pszczelej w ciągu roku” interesujące i zabawne opowiadanie. Następnym punktem było spotkanie z historią Polski wraz z prezentacją obrazów  do “Pana Tadeusza” oraz  prezentację książki “Racławice”  w 6 księgach z prezentacją 18 obrazów. Miały również możliwość obejrzenia makiety  Panoramy Racławickiej. Następnie po wypiciu gorącej lipowej herbaty dzieci robiły rogaliki drożdżowe, potem poznały dawny obyczaj “darcia pierza” . Zakończeniem wycieczki było pieczenie ziemniaków w popiele.