Marsz Świętych

26 października uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Marszu Świętych, organizowanym przez parafię p.w. Św. M.M.Kolbego w Olkuszu. Barwnie przebrany korowód  Świętych,  wyruszył spod wszystkich szkół podstawowych, znajdujących się na terenie naszej parafii. Szkołom towarzyszyły relikwie jednego ze świętych. Naszą szkołę w tym roku zaszczyciły relikwie świętych pastuszków Hiacynty i Franciszka z Fatimy, które niósł uczeń gimnazjum z naszej szkoły a zarazem ministrant – Maksymilian Kijak.  Do naszego orszaku dołączył również diakon Krzysztof Jabłoński, przybierając strój św. Mojżesza.

Po dotarciu do kościoła, radośnie  odśpiewaliśmy „Taki duży, taki mały, może świętym być”, odmówiliśmy litanię  do wszystkich Świętych, ucałowaliśmy relikwię Świętych, a następnie na placu przykościelnym po posileniu się słodkim poczęstunkiem i ciepłą herbatą, oddawaliśmy się tanecznym szaleństwom.

Z serca dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom, którzy tak licznie włączyli się w tym roku do tej pięknej chrześcijańskiej inicjatywy. I oczywiście zapraszam za rok. /J.Szram/