Bezpieczna droga do szkoły

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W ramach edukacji w tym kierunku, 8 września uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami policji. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa
w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówione zostały zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci
w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.