logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami gimnazjalnymi odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Barbara Piekarz serdecznie powitała zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów. Odniosła się także do gimnazjalistów i nowej rzeczywistości szkolnej. Od tej chwili będziemy wspólnie tworzyć  społeczność uczniowską. Gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej oraz wszystkich zebranych powitał także Wicedyrektor szkoły Pan Przemysław Rech, życząc owocnej pracy, a gimnazjalistom z klas trzecich wysokich wyników egzaminów gimnazjalnych. Do życzeń dołączył się obecny na inauguracji radny Rady Miejskiej Pan Michał Mrówka.
Jak co roku nie zapomniano o poległych podczas II wojny światowej żołnierzach, oddając im hołd minutą ciszy.
Corocznie społeczność uczniowska włącza się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”. Tym razem fragment „Wesela” Stanisława  Wyspiańskiego odczytała Pani Dyrektor Barbara Piekarz:

„(…) tak by gdzieś het  gnało, gnało,

tak by się nam serce śmiało

do ogromnych, wielkich rzeczy (…)”

– Niech ten cytat będzie dla nas wszystkich tutaj zebranych zachętą do pracy na cały rok szkolny – powiedziała Pani Dyrektor, kończąc uroczystość.                                                                                                                                                                                          

Accessibility Toolbar