logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Pierwszy dzień wiosny

21 marca uczniowie klas VI a i VI b z wychowawcami wybrali się na pierwszy wiosenny spacer po Olkuszu do Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, gdzie zapoznali się z unikatowymi na skalę światową eksponatami. W zbiorach muzeum znajdują się przedmioty wykonane z wikliny, trzciny, drewna i sznurka: meble, patery, makaty, portrety i pejzaże, wizerunki bóstw słowiańskich oraz postaci z podań ludowych. Ponadto zobaczyć można kompozycje poświęcone wydarzeniom z historii Polski: bitwie pod Grunwaldem, wiktorii wiedeńskiej oraz powstaniu warszawskiemu. Kolekcji dopełniają szkice, rysunki i zapiski artysty. Uczniowie – na koniec wizyty w muzeum – sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując test przygotowany przez przewodnika, a później- wiosenny quiz autorstwa Maćka Spyry z VI b.

Accessibility Toolbar