logo

(32) 6430826

ul. Żeromskiego 1

Olkusz, 32-305

07:00 - 16:30

Poniedziałek - Piątek

Święto Szkoły

W styczniu obchodziliśmy 23 rocznicę nadania imienia i wręczenia sztandaru naszej szkole. Jak co roku pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do Kręgu Kornelowców, a uczniowie kl. IV walczyli w turnieju literacko-sportowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs literacki dotyczący znajomości książek patrona-Kornela Makuszyńskiego. W klasie I najlepszą znajomością książki „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki” wykazał się Michał Rogóż. Na poziomie klas II należało wykazać się wiedzą zawartą w książce „120 przygód Koziołka Matołka”. W kl. II a zwyciężył Igor Noga, w II b – Natalka Nowakowska, w II c – Natalka Kika. Uczniowie klas III mieli zapoznać się z treścią książki „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Tutaj najlepszą okazała się w kl. III a–Zosia Brzezińska, w kl. III b –Natalka Nowak, a w kl. III c–Maciek Tyrała. W kl. IV–treść „Awantury o Basię” najlepiej poznała Marcelina Kruczek, a w klasie V „Szaleństwa panny Ewy”–Emilka Włodarczyk. Szóstoklasiści zostali specjalistami od książki „Szatan z siódmej klasy”–Małgosia Węgrzyn z kl. VI a oraz Maciej Spyra z kl. VI b. Wszyscy uczniowie wykonali prace plastyczne, których tematyka wiązała się z twórczością patrona. Były to ilustracje do książek,  zakładki, plakaty filmowe oraz projekty okładek.

Accessibility Toolbar